Solarwatt – domowy magazyn energii

Firma E.ON wprowadziła do sprzedaży nowoczesne systemy magazynowania energii z instalacji fotowoltaicznych, przeznaczone dla domów jednorodzinnych.

Produkt Solarwatt jest w stanie pomieścić 11 kWh przy zachowaniu sprawności na poziomie 93 procent. Cena takiego urządzenia wraz z montażem wynosi około 5500 euro.

Magazyn energii można łączyć z panelami fotowoltaicznymi zbudowanymi z modułów krystalicznych i amorficznych przy zastosowaniu dowolnego inwertera stringowego. Produkt objęty jest 10-letnią gwarancją zapewniającą, że sprawność zastosowanych w nim baterii nie spadnie poniżej 80 procent.

Skórzewo mieszkania cicha okolica Skórzewo Deweloper Skórzewo, domy i mieszkania w Skórzewie Przeczytaj na temat projektów domów energooszczędnych

Dzięki zastosowaniu takiego magazynu energii w domu jednorodzinnym wraz z odpowiednim systemem solarnym, możliwe jest całkowite odcięcie gospodarstwa domowego od prądu pochodzącego z sieci energetycznej. Jest to stosunkowo nowy trend, aby systemy solarne doposażać w magazyny energii, ale wiąże się z nim świetlana przyszłość.

Ceny energii elektrycznej z konwencjonalnych źródeł będą rosły, a całkowite uniezależnienie się od ich dostaw pozwoli na spore oszczędności i ochronę środowiska.