Niejednokrotnie podejmując decyzje o budowie domu, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele różnych decyzji będziemy musieli podejmować. Dlatego też, później wielu ludzi jest zaskoczonych listą decyzji, które muszą podjąć, aby mieć pewność, że ich dom będzie ekonomiczny w utrzymaniu i jednocześnie będzie spełniał swoje zadanie. Warto się więc na początku zastanowić, czy konieczne jest ocieplanie stropu. Jeśli chcemy z niego korzystać, to powinniśmy ocieplić dach, ale jeśli chcemy tam zrobić strych, na którym nie będziemy przebywać, to z pewnością warto zobaczyć jak wygląda ocieplanie poddasza nieużytkowego. Wtedy będziemy wiedzieli, na co zwracać uwagę i jakie rozwiązanie wykorzystać, czy lepsze będzie ocieplanie poddasza styropianem, czy może jednak powinniśmy skorzystać z innego materiału.

Ocieplenie stropu styropianem ma swoje zasady

Kiedy przyjdzie do momentu, kiedy konieczne będzie ocieplanie stropu, powinniśmy się zastanowić nad tym, z jakiego materiału chcemy tutaj korzystać.

Może się wówczas okazać, że możliwości mamy kilka, a to na co się zdecydujemy, może wpływać na nasze opłaty za ogrzewanie. Nie mniej jeśli interesuje nas ocieplenie stropu styropianem, to powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że im grubszy on będzie, tym lepszą izolację będzie nam zapewniał, a co za tym idzie, tym lepsze ocieplenie. Dlatego też musimy mieć świadomość, że ocieplanie poddasza styropianem może być dobrym rozwiązaniem, a to ile będziemy musieli go kupić, w znacznej mierze będzie zależało od tego, jak duża jest przestrzeń, którą będziemy musieli za jego pomocą ocieplić. Najważniejsze jednak jest to, aby stosując ocieplanie stropu dopilnować, aby materiał pokrywał całą przestrzeń, bo wówczas będziemy mieli pewność, że nie zostawiamy dla ciepła żadnych dróg, którymi mogłoby się wydostać. Dlatego też trzeba mieć pewność, że zatrudniamy specjalistów, którzy wiedzą, jak wykonać ocieplenie stropu styropianem.

Jak jeszcze można wykonać ocieplanie poddasza nieużytkowego?

Warto wiedzieć, że na ocieplanie stropu możemy wykorzystać styropian, ale to nie jedyne rozwiązanie, które może nam być przedstawione.

Chcąc przeprowadzić ocieplanie poddasza nieużytkowego, powinniśmy wziąć również pod uwagę wełnę. Przy tym rozwiązaniu musimy zastosować izolację o grubości między 20 a 25 centymetrów, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że efekt będzie taki jak potrzebujemy. Często na ocieplanie poddasza nieużytkowego wykorzystywane są strzępki wełny skalnej, a to dlatego, że nie będziemy mieli wówczas problemu z tym, aby umieścić ją we wszystkim zakamarkach, jakie będą się pojawiały na naszym poddaszu. Z pewnością takie ocieplenie będzie bardzo skuteczne i nie będzie pozostawiało miejsc, które byłyby nieocieplone. Koniecznie zobaczmy jak prezentuje się ocieplanie poddasza nieużytkowego, czy jak możemy wykonać ocieplenie stropu styropianem. Wówczas będziemy musieli na spokojnie przemyśleć, które z tych dwóch rozwiązań będzie lepsze w naszym przypadku.

Polecane posty