Oświetlenie wnętrza jest szalenie istotne. Trudno wszakże wyobrazić sobie dom czy mieszkanie bez lamp. Pozostaje jednak zdecydować, jakie konkretnie modele mają się pojawić w domu, mieszkaniu czy biurze. Jak kształtują się w tym aspekcie aktualne trendy? Z pewnością sporo się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat i dekad. To, co wydawało się oczywiste na przykład z punktu widzenia naszych mam czy babć już oczywiste nie jest. Dobry przykład to żyrandol. Kiedyś praktycznie obowiązkowy w każdym salonie, obecnie powoli odchodzi do lamusa. Zamiast tego rosnące uznanie konsumentów zyskują na przykład oprawy stropowe. Nowoczesne, praktyczne, dość łatwe w montażu i z reguły oferujące kapitalną żywotność w relatywnie niskiej cenie. Generalnie, jeśli chcemy mieć nowocześnie oświetlone pomieszczenia, inwestycja w takie lampy jest z całą pewnością warta rozważenia.

Oprawy stropowe – jakie źródła światła sprawdzą się najlepiej?

W sprzedaży znajdziemy różne warianty opraw.

Część z nich jest przystosowana do użytkowania z żarówkami ledowymi, inne z halogenami. Można kupić te z wbudowanym żarnikiem (zwykle w technologii LED), jednakże nie ma w tym aspekcie twardej reguły. Jeśli zależy nam na większej elastyczności swobodzie w wymianie źródeł światła, lepiej zdecydować się na model z możliwością łatwej wymiany żarówki. Czy LED okaże się optymalny? Również w tym przypadku tak. To technologia oszczędzająca energię, a jednocześnie bardzo trwała. Dobrej jakości dioda ledowa to nawet kilkanaście tysięcy godzin ciągłej pracy, co jest nieosiągalne dla innych rozwiązań – zarówno tradycyjnych żarówek, jak też halogenów. Oprawy stropowe zwykle doskonale współpracują z ledami. Poza tym są one dziś stosunkowo tanie i nawet te budżetowe spisują się znakomicie.

Czy oprawy stropowe pasują do każdego typu wnętrza?

Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń w aspekcie tego, gdzie można i warto montować tego rodzaju elementy oświetlenia. Świetnie sprawdzą się one zarówno w przypadku salonu czy jadalni, jak też przedpokoju, kuchni czy łazienki. Gdy komuś zależy na jednolitych stylistycznie rozwiązaniach w całym domu, można zainstalować jednakowe oprawy stropowe w całym domu lub mieszkaniu.

Na pewno będzie to świetnie wyglądać, a jednocześnie nikt nie będzie miał prawa narzekać na problemy z efektywnością oświetlenia. Propozycje w tym zakresie są różnorodne – można więc trafić na mniejsze, jak też większe warianty takich opraw. Czy są one w stanie dobrze zastępować żyrandole? Bez wątpienia tak i każdego dnia przekonuje się o tym wielu użytkowników.

Funkcjonalne oprawy stropowe z regulacją położenia

Trzeba mieć na uwadze to, że oprawa tego typu zapewnia nam raczej światło punktowe. Co za tym idzie, gdy chcemy nimi oświetlać całe pomieszczenie, konieczne będzie zamontowanie na suficie kilku egzemplarzy. Tu ważna uwaga. Niektóre oprawy stropowe osiągalne w sprzedaży są wykonane w taki sposób, że możemy zmieniać położenie żarnika, co pozwala nakierować światło w pożądanym kierunku. Tym samym jesteśmy w stanie odpowiednio „pokryć” światłem całe wnętrze. Rozwiązanie to sprawdzi się doskonale również wtedy, kiedy chcemy szczególnie podkreślić i wyeksponować jakiś element w pomieszczeniu. Z takich opraw chętnie korzystają również punkty handlowe, ponieważ sprawdzają się świetnie w charakterze oświetlenia ekspozycyjnego. Z pewnością decydując się na oprawę tego typu będziemy zadowoleni z możliwości jakie daje i nie będziemy już więcej tęsknić za mniej praktycznymi żyrandolami.

Polecane posty