Coraz więcej kobiet marzy o tym, aby mieć garderobę. Oddzielne pomieszczenie, w którym można trzymać rzeczy, buty czy torebki, a które sprawia, że w innych pomieszczeniach nie trzeba mieć aż tak wielu szaf. Jak się okazuje taka garderoba może być duża, jak i całkiem mała, jednak najważniejsze będzie to, aby była ona jak najlepiej rozplanowana. Dlatego też warto się przyjrzeć rozwiązaniom, jakie są oferowane, a następnie dopasować je do możliwości jakie mamy. Wiadomo, że im większa będzie przestrzeń, w której ma być urządzona nasza garderoba, tym większe będziemy mieli możliwości, nie mniej, nawet niewielką przestrzeń można ciekawie zaaranżować i co więcej, zmieścić w niej wiele rzeczy. Dlatego też warto zobaczyć jak może być urządzona garderoba, tak abyśmy mogli dokładnie przeanalizować, które z rozwiązań będzie tym najlepszym dla nas. Jak się okazuje, możemy zdecydować się na wiele udogodnień, które sprawią, że nasze rzeczy będą przechowywane w sposób przejrzysty i tak, aby nie ulegały zagnieceniu.

Jak możemy zaplanować garderobę?

Przede wszystkim wiele będzie zależało od tego, gdzie ma być urządzona garderoba. Jeśli jest to niewielkie pomieszczenie, w którym nie mam miejsca na wielkie szafy, to może się okazać, że w naszej garderobie świetnie sprawdzą się drążki, na których będziemy wieszać wierzchnie okrycia czy nawet swetry, bluzki i spodnie. Jeśli jest taka możliwość, to możemy tam włożyć komodę, aby trzymać w tym miejscu również bieliznę, jeśli nie, będzie ona musiała być ulokowana gdzieś indziej. Co więcej, jeśli mamy większą garderobę, to możemy się zastanowić nad zamontowaniem w niej szafy. Z odpowiednimi nowoczesne klamki Wówczas będziemy mieli wieszaki na ubrania, półki, a dodatkowo jeszcze szuflady, w których będziemy mogli schować mniejsze rzeczy. Jeśli mamy dużo butów, to warto również dopilnować, aby nasza garderoba miała odpowiednie na nie półki. Wówczas łatwiej będzie nam w nich zachować porządek, wszystkie będziemy mieli ułożone parami, a co więcej, będziemy mieli pewność, że nie będą one ulegały zniszczeniu podczas przechowywania.

Garderoba otwarta czy zamknięta

Jeśli mamy w planach wydzielić garderobę w naszym mieszkaniu czy domu, to musimy się zastanowić, jaka ma ona być. Jeśli zdecydujemy się na taką, w której będą tylko drążki i wieszaki, to musimy się liczyć z tym, że wszystko będzie się bardziej kurzyło. Jeśli będziemy mieć szafę, w której schowamy wszystkie rzeczy, to będą się kurzyły mniej, ale jednocześnie będziemy potrzebowali więcej miejsca, aby taką szafę tam zmieścić. Nie mniej warto wiedzieć, że zamiast tradycyjnej szafy, możemy zdecydować się na taką, która będzie podzielona na kilka części, a gdy będziemy chcieli coś z niej wyjąć, wystarczy wysunąć drzwi w swoją stronę, wówczas będą pojawiały się wieszaki i będą się wysuwały. To sprawi, że wszystko będzie nam łatwiej sięgnąć. Nawet mała garderoba będzie świetnym pomysłem, bo zawsze będziemy mogli tam umieścić część rzeczy, a to będzie oznaczało, że jednocześnie w salonie czy sypialni będziemy mogli mieć mniej szaf. Mamy wiele różnych możliwości, jeśli chodzi o to, w jaki sposób możemy urządzić garderobę. Im będzie ona większa, tym tych aranżacji będziemy mieli więcej do wykorzystania. To też oznacza, że dużej garderoby nie powinniśmy zastawiać szafami. Wręcz przeciwnie, powinniśmy w niej zostawić trochę wolnej przestrzeni, tak abyśmy mogli w niej nie tylko przechowywać nasze ubrania, ale również żebyśmy mogli się tam przebierać. Co więcej, jeśli tylko przestrzeń na to pozwoli, możemy tam postawić niewielką pufę, która ułatwi nam przebieranie się, zwłaszcza jeśli w garderobie będziemy też trzymali nasze buty. Koniecznie więc zobaczmy jak to wszystko się prezentuje, a co więcej, zastanówmy się, w jaki sposób może być zaaranżowana nasza garderoba. Im więcej ciekawych rozwiązań w niej wykorzystamy, tym większa będzie szansa, że zmieścimy w niej wszystko, co chcieliśmy tam umieścić, a jednocześnie też, łatwiej będzie nam zachować czystość i porządek. Taka garderoba sprawi, że w całym domu będzie mniej szaf, a jednocześnie my, nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem tych elementów stroju, które są nam najbardziej potrzebne.

Polecane posty