Czasami jest tak, że patrzymy na jakieś pomieszczenie i mamy wrażenie, że nie ma szansy, abyśmy mogli je odpowiednio urządzić. Wydaje nam się, że nie znajdziemy odpowiednich mebli i sprzętów, które mogłyby się zmieścić na takiej przestrzeni, albo mamy wrażenie, że jeśli umieścimy tam wszystko co niezbędne, to będziemy mieli problemy ze swobodnym poruszaniem się w tym pomieszczeniu. Takie wrażenie możemy czasami odnieść, gdy widzimy, że w naszym mieszkaniu jest wąska i długa kuchnia. Jak się jednak okazuje, architekci wnętrz są przyzwyczajeni do tego typu pomieszczeń, a to oznacza, że będą oni mogli nam zaproponować takie rozwiązanie, które z jednej strony będzie nam się wizualnie podobało, a z drugiej pozwoli na wygodne korzystanie z tego pomieszczenia.

W końcu kuchnia jest jednym z ważniejszych miejsc w każdym domu, a co więcej, wiele osób uwielbia w niej przesiadywać twierdząc, że to właśnie tutaj najlepiej im się rozmawia. Dlatego też warto zobaczyć jak może być zaaranżowana wąska i długa kuchnia.

Jakie są propozycje aranżacji, gdy jest u nas wąska i długa kuchnia?

Przede wszystkim jeśli wydaje nam się, że wąska i długa kuchnia jest problemem, to powinniśmy mieć świadomość, że jesteśmy w błędzie. Obecnie meble, jak i sprzęty kuchenne są oferowane w takich wielkościach, że spokojnie je dopasujemy do naszego wnętrza, a to oznacza, że w naszej kuchni zmieści się wszystko to co niezbędne.

Jeśli jest u nas wąska i długa kuchnia, to z pewnością powinniśmy pomyśleć o takich meblach, które będą sięgały od podłogi do sufitu, bo wówczas będziemy mieli pewność, że wykorzystamy całą przestrzeń i zyskamy dostatecznie dużo miejsca, aby móc schować wszystkie niezbędne akcesoria. Dodatkowo jeszcze powinniśmy mieć świadomość, że wąska i długa kuchnia pozwoli nam na zamontowanie długiego blatu, nawet takiego, który będzie uformowany w kształt litery L, a to oznacza, że zyskamy bardzo dużo przestrzeni do przygotowywania codziennych posiłków. Pod tym blatem jednocześnie będziemy mogli zamontować wiele szafek.

Wąska i długa kuchnia powinna być jasna

Jeśli jest w naszym mieszkaniu wąska i długa kuchnia, to może się okazać, że będzie ona również dość ciemna, a to dlatego, że światło z okna może nie oświetlać tak dokładnie całej przestrzeni.

Dlatego też warto dopilnować, aby nasza wąska i długa kuchnia była utrzymana w jasnych kolorach, bo wówczas będzie w niej jaśniej, a to też będzie oznaczało, że będziemy musieli rzadziej zapalać światło. Dodatkowo wąska i długa kuchnia może wymagać niecodziennych rozwiązań jeśli chodzi o jej oświetlenie. To dlatego, że musimy mieć dokładnie oświetlony blat przy którym będziemy przygotowywać posiłki. Możemy wówczas zamontować lampki pod szafkami, ale możemy również zdecydować się na dwie lub trzy wiszące lampy.

Możliwości jest sporo, a to oznacza, że im dokładniej przyjrzymy się różnym rozwiązaniom, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, które z nich powinny się znaleźć w naszej wąskiej i długiej kuchni. Musimy mieć świadomość, że wąska i długa kuchnia pojawia się bardzo często w mieszkaniach, a to oznacza, że ludzie którzy zajmują się aranżacją takich pomieszczeń są do tego odpowiednio przygotowani. Warto tutaj zdecydować się na piekarnik, który będzie znajdował się na wysokości klatki piersiowej, dodatkowo może się okazać, że będziemy musieli wybrać meble, które będą w trochę mniejszych rozmiarach niż te standardowe. Jeśli wydaje nam się, że wąska i długa kuchnia będzie trudna do zaaranżowania, to z pewnością warto się zastanowić, czy nie powinniśmy się zdecydować na meble robione na wymiar.

Wówczas wszystko będzie idealnie dopasowane, a to będzie oznaczało, że każda wolna przestrzeń zostanie odpowiednio wykorzystana. Wąska i długa kuchnia może się ciekawie prezentować, pod warunkiem, że będzie odpowiednio urządzona i co więcej, że będzie proponowana w jasnych kolorach. One nie tylko sprawią, że będzie ona jaśniejsza i przytulniejsza, ale optycznie może się również wydawać większa. Dlatego warto sprawdzić, jakie rozwiązania można w niej zastosować.

Polecane posty