Mamy wiele różnych farb, dodatkowo jeszcze oferowane są nam one w różnych kolorach, a to oznacza, że nie koniecznie musimy się zastanawiać nad tym, czy w naszym przypadku nie powinno być zastosowane malowanie wapnem. Może się wówczas okazać, że będzie to całkiem ciekawa propozycja, zwłaszcza jeśli zakładamy, że jakieś miejsce ma być pomalowane na biało, bo nie chcemy tam żadnego koloru. Warto taką możliwość przemyśleć, tym bardziej, że takie białkowanie ścian, poza samym nałożeniem białego koloru, ma również wiele innych zalet, oczywiście pod warunkiem, że użyjemy do tego odpowiedniego wapna malarskiego. Nie mniej warto w tym miejscu zaznaczyć, że bielenie wapnem sprawia, że ściany nie tylko są pomalowane, ale również zdezynfekowane, a to oznacza, że są one bardziej odporne na pojawienie się pleśni i grzybów. Dlatego też warto się zastanowić nad tą propozycją i przemyśleć, czy nie będzie ona najlepsza dla nas.

Czy wiemy, że proponowane może nam być wapno do malowania ścian?

Nie ma znaczenia, czy chcemy pomalować ściany zewnętrzne czy wewnętrzne, w każdym z tych przypadków może nam być zaproponowane wapno do malowania ścian. Nie tylko dzięki niemu pobielimy nasze ściany, ale również sprawimy, że łatwiej będzie je utrzymać w czystości i będą one odporniejsze na pojawienie się różnego rodzaju mikroorganizmów. Dodatkowo warto też podkreślić, że malowanie wapnem sprawdzi się nie tylko w łazience czy kuchni, czyli tam, gdzie mamy do czynienia z dużą wilgotnością powietrza, ale z powodzeniem możemy je zastosować również w piwnicach czy garażach.

Nadal bielenie wapnem stosowane jest podczas malowania ścian w pomieszczeniach gospodarskich, zwłaszcza tam, gdzie przebywają zwierzęta, a to dlatego, że takie pomieszczenia są wówczas dla nich zdrowsze. Zanim zaczniemy białkowanie ścian, powinniśmy jeszcze zadbać o to, aby podłoże było właściwie przygotowane, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że efekt jaki uda nam się uzyskać, będzie taki, na jaki liczyliśmy.

Malowanie wapnem jest dobrą decyzją

Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko przebiegnie tak jak powinno i malowanie wapnem pozytywnie nas zaskoczy, to powinniśmy dopilnować, aby ściana była pozbawiona zanieczyszczeń i żeby była sucha. Wówczas będziemy mieli pewność, że bielenie wapnem przyniesie takie rezultaty o jakich myśleliśmy, a dodatkowo jeszcze zyskamy gwarancję, że tak pomalowane ściany będą odpowiednio zabezpieczone przed brudem i pleśnią. Warto mieć świadomość, że nadal dość często stosowane jest bielenie wapnem i co więcej, coraz częściej takie rozwiązanie wykorzystywane jest podczas malowania ścian wewnętrznych. Ludzie po prostu przekonują się, że metody znane od wielu lat, cały czas się sprawdzają. Koniecznie zobaczmy jak to wszystko wygląda i co możemy zyskać, jeśli zdecydujemy się na białkowanie ścian. Może się okazać, że takie rozwiązanie ma znacznie więcej zalet niż początkowo sądziliśmy, dlatego też warto mu się bliżej przyjrzeć.

Tym bardziej, że wykorzystujemy do tego specjalne farby, które dają nam gwarancję swojej skuteczności.

Polecane posty