Mieszkając w bloku wielorodzinnym musimy się liczyć z tym, że będą do nas docierały różne dźwięki, którymi sprawcami będą nasi sąsiedzi. Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy się zastanowili, czy w naszym przypadku nie sprawdzi się izolacja akustyczna ścian. Może się okazać, że dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko w naszym mieszkaniu będzie ciszej, ale również hałasy, które sami będziemy generować, nie będą przedostawały się do innych mieszkań. Takie wyciszenie ścian w bloku nie musi być drogie, ale najważniejsze jest to, aby było odpowiednio dopasowane do pomieszczenia, w którym ma być zrobione. To oznacza, że musimy się zastanowić nad tym, czy interesuje nas jedynie izolacja akustyczna ścian wewnętrznych, czy przy okazji chcemy również zadbać o odpowiednie wyciszenie podłogi i sufitu. Możliwości jest sporo, dlatego trzeba się zastanowić co bardziej będzie nam odpowiadało.

Wyciszenie mieszkania od sąsiadów może nam wiele pomóc

Jeśli denerwują nas różne dźwięki, które poprzez ściany, rury i kominy wentylacyjne docierają do nas od sąsiadów, to koniecznie musimy się zastanowić, czy idealnym rozwiązaniem dla nas nie będzie wyciszenie mieszkania od sąsiadów. Możemy w tym celu zastosować odpowiednie panele, które sprawią, że dźwięki nie będą się tak przenosić. A ponieważ możemy je później pokryć tynkiem i pomalować, to możemy być pewni, że nic nie będzie widać.

Wyciszenie ściany od sąsiada warto zaplanować przed remontem, tak abyśmy wszystko mogli zrobić za jednym razem i żebyśmy nie musieli przyczepiać profili do świeżo pomalowanych ścian, bo niepotrzebnie będziemy sobie utrudniać zadanie. Warto zobaczyć jak może działać taka izolacja akustyczna ścian w bloku, bo może się okazać, że jeśli zobaczymy jak wiele możemy dzięki temu zyskać, to łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzję o skorzystaniu z takiego rozwiązania.

Zobaczmy jak może wyglądać wyciszenie mieszkania od sąsiadów

Warto wiedzieć, że możemy sami wykonać wyciszenie mieszkania od sąsiadów, zakładając specjalne panele. Ale możemy również poprosić o to ludzi, którzy się tym zajmują, a oni wykonają niezbędne pomiary, dzięki czemu będziemy mieli wszystko dokładnie dobrane, zarówno do poziomu hałasu, jaki dociera do naszego mieszkania, jak i do jego wielkości. Jeśli zdecydujemy, że ma być u nas założona izolacja akustyczna ścian, to musimy się liczyć z tym, że pokój zmniejszy nam się o kilkanaście centymetrów, bo takie panele mają określoną grubość, a jeśli położymy je na wszystkich ścianach, to ta przestrzeń się odpowiednio zmniejszy. Wspomnieć również musimy o tym, że jeśli interesuje nas wyciszenie mieszkania od sąsiadów, to musimy się zastanowić nie tylko nad tym, czy chcemy, aby wyciszone zostały same ściany, ale również nad tym, czy wyciszyć mamy też podłogę i sufit, Może się okazać, że same ściany wystarczą, a może być tak, że jednak będziemy musieli obłożyć cały pokój, aby mieć pewność, że wyciszenie ścian w bloku da taki efekt, na jakim najbardziej nam zależało. Koniecznie zobaczmy jakie mamy możliwości, jeśli chodzi o to, jak może wyglądać izolacja akustyczna ścian w bloku. Może się okazać, że całość będzie prosta do przeprowadzenia, a cisza jaką dzięki temu zyskamy może sprawić, że będziemy spokojniejsi, łatwiej będzie nam się wyciszyć, a co za tym idzie również zrelaksować. Dlatego też warto się zastanowić jaki efekt chcemy uzyskać, bo wówczas łatwiej będzie nam powiedzieć, na jakie ostatecznie wyciszenie mieszkania od sąsiadów powinniśmy się zdecydować.

Polecane posty