Coraz więcej ludzi rezygnuje z kupowania gotowych produktów, a zamiast tego chcą coś przygotować samodzielnie. Wówczas nie tylko mają pewność, że efekt końcowy będzie dokładnie taki jak chcieli, ale również będą mieli ogromną satysfakcję, że sami przyczynili się do powstania danej rzeczy. Nic więc dziwnego, że coraz częściej kolejne osoby decydują się, aby własnoręcznie zrobić korkową podkładkę. Jak się okazuje nie jest to trudne, a jeśli wcześniej wszystko sobie przygotujemy, to może się okazać, że też nie zabierze tak wiele czasu. Z pewnością warto zobaczyć jak zrobić korkową podkładkę, zwłaszcza jeśli chcielibyśmy mieć taką o niecodziennych kształtach. Wówczas będziemy mogli zrobić korkową podkładkę samodzielnie, mając pewność, że będzie miała odpowiedni kształt i rozmiar, a dodatkowo jeszcze satysfakcję, że mamy coś, co zrobiliśmy samodzielnie.

Nie mniej, zanim przejdziemy do działania, musimy w pierwszej kolejności przygotować niezbędne rzeczy.

Co musimy mieć, aby zrobić korkową podkładkę?

Kiedy coś pijemy i odkładamy szklankę czy kubek na stół, może się okazać, że zostawimy na nim brzydkie ślady. Nawet jeśli na stole jest obrus, to i tak te ślady będą widoczne, a dodatkowo jeszcze pobrudzimy tkaninę. Dlatego coraz częściej zdarza się, że ludzie korzystają z podkładek, na których ustawiają kubki czy szklanki. Jeśli i my chcemy mieć taką podkładkę, ale nie znaleźliśmy do tej pory takiej, która by się nam podobała, to warto się zastanowić, czy nie powinniśmy samodzielnie zrobić korkową podkładkę. Jak się okazuje to nie jest trudne i nie potrzebujemy do tego zbyt wielu rzeczy.

Aby bez najmniejszego problemu zrobić korkową podkładkę musimy mieć przede wszystkim korkową tablicę, cienkopis, podkładkę, nożyk do tapet, jak również blok techniczny, nożyczki i linijkę. Jeśli to wszystko zorganizujemy sobie już wcześniej, całe zadanie przebiegnie szybciej, bo nie będziemy musieli się co chwilę od niego odrywać, żeby sięgnąć kolejną, potrzebną rzecz.

Działamy, aby zrobić korkową podkładkę

Jeśli mamy już wszystko gotowe, możemy zacząć robić korkową podkładkę. Na początek musimy narysować na kartce z bloku technicznego wzór, który ma mieć nasza podkładka. Kiedy to będzie gotowe, należy go wyciąć. Warto jednak sprawdzić, czy wielkość jest odpowiednia, tak abyśmy mieli pewność, że kubek spokojnie się zmieści na takiej podkładce.

Następnie, aby zrobić korkową podkładkę, musimy nasz szablon przyłożyć do tablicy korkowej i go odrysować za pomocą cienkopisu. W dalszym kroku powinniśmy taką tablicę położyć na podkładce, najlepiej takiej grubszej i za pomocą nożyka do tapet wyciąć odrysowany wzór. Kiedy będzie on już wycięty, nic nie będzie stało na przeszkodzie, abyśmy od razu mogli zacząć korzystać z takiej podkładki pod kubek. Jak się okazuje, jeśli będziemy chcieli zrobić korkową podkładkę, to wystarczy tylko kilka akcesoriów, abyśmy mogli wszystko zrobić samodzielnie. Wówczas będzie ona miała taki kształt i rozmiar, jaki będzie nam potrzebny. Z pewnością warto zobaczyć jak zrobić korkową podkładkę, bo może się okazać, że będziemy zainteresowani tym tematem.

Co więcej, musimy również wiedzieć, że nie potrzeba do tego żadnych skomplikowanych narzędzi, ani tym bardziej wielkich umiejętności. Zrobić korkową podkładkę można bardzo prosto, a to oznacza, że w większości czynności mogą nam nawet pomagać dzieci, jedynie wycięciem podkładki za pomocą nożyka do tapet, powinniśmy zająć się my. No i zanim zabierzemy się za to, aby zrobić korkową podkładkę, powinniśmy się dokładnie zastanowić jaki ma mieć ona kształt i jakiej ma być wielkości. Tutaj będzie nas jedynie ograniczała nasza wyobraźnia, a to oznacza, że możemy stworzyć naprawdę ciekawe rzeczy. Jeśli sprawdzimy, jak zrobić korkową podkładkę, to może się okazać, że nie będziemy mogli sobie już wyobrazić, abyśmy mieli korzystać z gotowej, którą kupiliśmy w sklepie. Naprawdę niewiele potrzeba, abyśmy mogli zrobić korkową podkładkę i mieć satysfakcję, że to my przyczyniliśmy się do jej powstania.

Polecane posty