Usuwanie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny sam w sobie można uznać za całkiem niezły pomysł – pozwala zaoszczędzić sporo czasu i wyglądać dobrze nawet w całkiem niespodziewanych sytuacjach. Nie zawsze jednak zwrócimy się z prośbą o jego wykonanie do odpowiedniej linergistki, a czasami zwyczajnie efekt rozminie się z naszymi oczekiwaniami. Czy można usunąć efekty mikropigmentacji? Tak, jak popularność zyskuje usuwanie tatuaży, tak też coraz częściej pojawia się możliwość usunięcia permanentnego makijażu.

Obecnie tego typu zabieg dość często znajduje się w ofercie salonów kosmetycznych. Efekty wykonania niezadowalającego makijażu zwykle usuwane są za pomocą lasera. Wbrew obawom wielu osób, taki zabieg nie jest zbyt bolesny.

Rzadko kiedy jego wykonanie wymaga zastosowania miejscowego znieczulenia. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego tatuażu, nie zawsze wystarczy jeden zabieg, aby całkowicie zniwelować efekty źle wszczepionego tuszu. Najtrudniejszy do usunięcia jest kolor czerwony, który chętnie wstrzykiwany jest na powierzchni warg.

Warto wiedzieć, że zmniejszenie widoczności pigmentu zwykle jest znacznie łatwiejsze po upływie pewnego czasu, kiedy sam już nieco zblednie.