Trzeba wiedzieć jaką ma się figurę

Inna odzież damska przeznaczona będzie dla pań, które mają figurę jabłka, a więc nie mają praktycznie żadnego wcięcia w talii i tułów jest raczej cały okrągły. Zupełnie coś innego będzie proponowane paniom o figurze gruszki, a więc takim, które mają wąskie ramiona, wcięcie w talii i szerokie biodra. To oznacza, że dokładnie musimy sprawdzić, do jakiego typu figury się zaliczamy, bo tylko wówczas będziemy mogły dobierać taką odzież damską, która idealnie będzie podkreślała nasze atuty i która jednocześnie sprawi, że dobrze będziemy się czuły w konkretnym stroju.

To oznacza, że musimy najpierw przymierzyć przynajmniej kilka różnych fasonów, później krytycznie przyjrzeć się naszej sylwetce, a jeśli nadal nie będziemy znały odpowiedzi na to pytanie, to wówczas możemy o radę poprosić ekspedientkę albo zatrudnić profesjonalną stylistkę. Ona powie nam jaką mamy figurę i na co powinnyśmy zwracać szczególną uwagę, jeśli będziemy wybierały odzież damską.

Nie możemy zniekształcać figury

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że jeśli dobierzemy odzież, która będzie miała nieodpowiedni dla nas fason, to niepotrzebnie będziemy zniekształcać naszą figurę.

Jeśli wiemy, że mamy wcięcie w talii, to powinnyśmy dobierać takie stroje, które pomogą nam to wcięcie wyeksponować. Może to być ozdobny pasek na tej wysokości, jakiś kwiatek, może to być zwężenie w tym miejscu, albo możemy same w talii ściągnąć się ozdobnym paskiem, jeśli akurat zakładamy luźniejszą bluzkę. Najważniejsze będzie tutaj to, aby wybrana przez nas odzież damska podkreślała nasze mocne strony i sprawiała, że będziemy miały znacznie więcej pewności siebie, wiedząc, że prezentujemy się naprawdę wspaniale.

Jeśli przy figurze gruszki, założymy fason pasujący do sylwetki jabłka, a więc coś, co będzie miało odcięcie pod biustem, to może się wówczas okazać, że znacznie zmienimy wygląd naszej sylwetki i sprawimy, że będziemy wyglądały na niższe i grubsze, niż będziemy w rzeczywistości. To oznacza, że naprawdę dobrze powinnyśmy poznać typ naszej sylwetki, aby mieć pewność, że zawsze będziemy wybierały taką odzież damską, która najlepiej będzie do nas pasowała.

Przymierzmy kilka propozycji

Jeśli nie mamy pewności, jaka odzież damska będzie dla nas najlepsza, to zawsze warto popatrzeć na kilka różnych propozycji, przymierzyć rzeczy, które będą proponowane w różnych krojach.

Wówczas będzie istniała największa szansa na to, że faktycznie uda nam się wybrać coś takiego, dzięki czemu będziemy się prezentowały elegancko i gustownie, co świetnie będzie podkreślało naszą sylwetkę i jednocześnie będzie modne. Poza tym, przymierzając przynajmniej kilka propozycji, z pewnością będziemy mogły powiedzieć, w których czułyśmy się najlepiej, a to również będzie dla nas wskazówką, wśród jakiej odzieży damskiej powinnyśmy poszukiwać tych najlepszych propozycji dla nas. Koniecznie musimy zobaczyć jaki mamy tutaj wybór i jaki fason jest wprost dla nas stworzony.

Im więcej będziemy wiedziały na ten temat, tym lepiej wszystko dobierzemy.