Ściany z betonu komórkowego

Beton komórkowy to wciąż jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych używanych podczas konstrukcji domków jednorodzinnych. Jest bowiem stosunkowo tani, łatwy w montażu i nadający się do wnoszenia różnego rodzaju ścian. Jakie jeszcze są jego zalety? Bloczki betonu komórkowego to materiał budowlanych tworzony z mieszaniny cementu, wapna i środka pianotwórczego.

Taki skład sprawia, że każdy bloczek ma w środku bardzo dużo niewielkich pęcherzyków powietrza, które nadają mu wysoki stopień termoizolacyjności. Beton komórkowy to dodatkowo materiał dość przyjazny w obsłudze: jego elementy są bardzo lekkie i nie ma problemu z ich transportem i przenoszeniem. Dodatkowo bloczki charakteryzuje jednorodność: obojętnie, w jakim kierunku będziemy je umieszczać, ich właściwości pozostaną niezmienione.

Beton komórkowy nie jest jednak materiałem idealnym, a jego lekkość to jednocześnie zaleta i wada. Niska waga sprawia bowiem, że budulec jest mniej wytrzymały i ma mniejszą zapewnia mniejszą izolację akustyczną niż, np. silikaty.