Podkład pod stylizację

Żeby móc wykonywać efektowne stylizacje paznokci, najpierw trzeba doprowadzić je do odpowiedniego stanu. Niestety, nie wszystkie mankamenty można łatwo zakryć znakomitą stylizacją. Pamiętajmy, że na suchych i łamliwych paznokciach nawet najlepszy i prawidłowo nałożony lakier nie będzie się zbyt długo trzymał. Dopiero odpowiednia i systematyczna pielęgnacja zapewni właściwy „podkład” pod stylizację.

W tym celu możemy na przykład zainwestować w odżywki, w których skład wchodzi wapno i kreatyna. Oczywiście, składniki te możemy dostarczyć organizmowi również poprzez przejście na właściwą dietę. Doraźnie można podpierać się profesjonalnymi utwardzaczami. Pamiętajmy również o tym, żeby nie narażać dłoni na zniszczenie, na przykład poprzez kontakt z detergentami.

Sprzątanie i mycie naczyń dobrze jest wykonywać w rękawiczkach ochronnych. Paznokcie można również nawilżać, poprzez wcieranie w nie specjalnego kremu. Dobrze wypielęgnowane paznokcie już same w sobie wyglądają lepiej. Kiedy poddamy jest stylizacji, to efekt powinien być znakomity.