Odzież damska i odpowiedni dobór kolorów do każdego typu urody.

Od wielu lat istnieje podział kobiecej urody na cztery powszechnie znane typy. Są nimi wiosna, lato, jesień i zima. Obowiązują przy doborze kolorystyki makijażu, stroju i farbowaniu włosów. Czym się charakteryzują?

Dobierz odzież zgodnie z paletą swoich kolorów

Kobiety o blond włosach i jasnej cerze zalicza się do typu wiosny. Ich charakterystyczną cechą jest także barwa tęczówki oka. Wylicza się, iż wiosny mają oczy zielone, niebieskie i w odcieniach jasnego brązu. Nie poleca się im wybierania odzieży w jaskrawych kolorach, które mogłyby przytłumić ich naturalne piękno. Barwami wskazanymi dla nich są natomiast: pudrowy róż, beż, szaroniebieski, jasne brązy i zielenie, a także zdecydowana większość pasteli. Dobrze sprawdzi się też biały, lecz nie należy go nadużywać. Lato to damy mające oliwkową cerę, choć zdarzają się Panie o jasno różowej. Ich tęczówki przybierają zazwyczaj barwę piwną, szarą, szaro-zieloną i niebieską. Posiadają także znacznie ciemniejsze tony włosów niż opisane poprzedniczki. Spotkamy wśród nich ciemne blondynki i szatynki.

Zaleca się by kobiety o tym typie urody ubierały się na zielono, fioletowo, różowo i czarno. Warto podkreślić, iż w ich przypadku świetnie sprawdzą się ubrania w kolorze fuksji. Jesień to typ urody, który wyróżnia się jasną cerą i rudymi włosami. Ciekawy jest fakt, iż ludzi mających te cechy jest na świecie znacznie mniej niż pozostałych. W makijażu i garderobie rudym damom poleca się głównie zielenie, turkus i brąz. Natomiast odradza się czerwieni, pomarańczu i różowego. Ostatnim wyróżnionym typem jest zima. Z tłumu wyróżniają ją bardzo ciemne włosy, przeważnie w czarnym kolorze oraz wyjątkowo blada skóra. Bez problemu kobieta będąca zimą może włożyć czerwoną sukienkę. Natomiast nigdy nie powinna prosić fryzjerki o przefarbowanie włosów na kolor rudy. Ponieważ będzie on dla jej typu urody wyjątkowo niekorzystny. Szaro-niebieskie oczy nie będą z nim współgrały. W garderobie dobrze by znalazła się odzież damska w barwach uchodzących za eleganckie i klasyczne: granat, czerń i biel.