Niezbędny element każdej budowy

Betoniarka to urządzenie, które można zobaczyć praktycznie na każdej budowie. Służy przede wszystkim do mieszania cementu, wody oraz piasku/żwiru.

Dzięki temu można łatwo uzyskać jednolita masę, która następnie będzie stanowiła jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych – beton. Beton uzyskiwany był już w starożytnym Rzymie około 200 r.

p.n.

e. Dzięki niemu łączono kamienie w murze, sklepieniach, umożliwiając wznoszenie starożytnych budowli, bram, czy ogrodzeń.

Betoniarka zwykle ma kształt bębna, jednak można również spotkać urządzenia budowalne o kształcie kielichowym; dzielą się również na betoniarki stałe oraz przenośne, dzięki którym można łatwo wykonać mniejsze prace i szybko przenieś sprzęt z jednego miejsca na następne. Ceny betoniarek wahają się od 600 złotych do nawet 3000 za sprzęt naprawdę wysokiej jakości.

Skórzewo domy jednorodzinne na sprzedaż Skórzewo Deweloper Skórzewo, domy i mieszkania w Skórzewie ziemia.globalizacja.net.pl Nieruchomości od Wasowscy Developments sp. z o. o. http://www.wasowscy-developments.pl/ mieszkania Marki, bezczynszowe

Mając własną firmę warto jednak zainwestować w trochę droższe maszyny, gdyż z pewnością taka betoniarka okaże się bardzo użytecznym narzędziem.