Nie bój się pytać

Technika wykonania makijażu permanentnego jest w pewien sposób zbliżona do sposobu, w jaki wykonuje się tatuaż. Pomiędzy tymi dwoma zabiegami istnieje jednak znaczna różnica: tatuaż pozostaje na skórze do końca życia, podczas gdy efekty mikropigmentacji przestaną być widoczne po kilku latach. Nie oznacza to jednak, że powinnaś lekceważąco podejść do decyzji o jego wykonaniu.

W odniesieniu do makijażu permanentnego ogromne znaczenie ma miejsce, w którym zostanie on wykonany. Tego typu zabieg powinna przeprowadzać osoba, która została specjalnie do tego przeszkolona. Na twoje życzenie powinna mieć możliwość pokazania ci odpowiednich certyfikatów, potwierdzających jej umiejętności.

Ważny jest także sprzęt, za pomocą którego zostanie wykonany makijaż. Nie tylko powinien być profesjonalny, ale przede wszystkim sterylny. Jeśli trafiłaś do salonu kosmetycznego, który budzi twoje wątpliwości, nie bój się pytać! Masz prawo zobaczyć certyfikat potwierdzający uprawnienia do wykonywania zabiegów mikropigmentacji.

Co więcej, linergistka powinna pokazać ci, że igły, których używa, były dotychczas fabrycznie zapakowane i przebywały w sterylnym środowisku. Jeśli twoja kosmetyczka nie może spełnić któregoś z tych warunków, jak najszybciej przemyśl… zmianę salonu.