Młotowiertarki i młoty udarowe, na spotkanie najnowszych technologii

Młotowiertarka inaczej nazywana jest młotem obrotowo-udarowym. Jest połączeniem dwóch, chyba najbardziej popularnych narzędzi spotykanych w budownictwie, wiertarki i młotka, a dzięki połączeniu z gniazdkiem elektrycznym w znacznym stopniu ułatwia pracę, sprawia, że wykonujemy wszystko szybciej i bardziej sprawnie.

Przeznaczone jest głównie do wycinania otworów w twardych i trudno dostępnych powierzchniach, jak beton, kamień, czy marmur. Dzięki czemu nawet praca w ciężkich warunkach staje się bardziej możliwa.

Młotowiertarki mogą pracować w kilku trybach. Najbardziej podstawowy tryb ich pracy to wiercenie z udarem, pozwala na wykucie otworów w twardych materiałach, jednocześnie napędzając mechanizm pneumatyczny.

Wiercenie bez udaru pasuje lepiej do wiercenie w drewnie, natomiast kucie umożliwia pracę nad na przykład kuciem bruzd w ścianach. Z młotem udarowym o wysokiej mocy można nawet łatwo wyburzać dziury w ścianach, a ergonomiczny kształt i wyposażenie zapewniają możliwość dostosowywania do różnego rodzaju warunków.