Kto powinien przygotowywać umowy gospodarcze?

Często podpisujemy różnego rodzaju umowy gospodarcze. Chodzi o zakup, sprzedaż czy wynajem. Często także nie zastanawiamy się kto taką umowę przygotował i co w niej jest zawarte. Oczywiście jest to kolosalny błąd.

Powinniśmy umowę przed podpisaniem bardzo uważnie przeczytać. Znamy przecież takie historie, jak to ktoś podpisał umowę i nie zauważył zapisu gdzieś małym drukiem. Takie zapisy mogą powodować przeróżne konsekwencje, jak choćby straty finansowe dla nas. Dlatego zanim cokolwiek podpiszemy zastanówmy się nad tym.

Najlepiej bowiem zrobimy prosząc o konsultacje kogoś, kto zna się na takich umowach czyli prawnika. O wiele bezpieczniej będziemy się czuć ze świadomością, że to prawnik przygotował dla nas umowę, przeanalizował wszelkie sytuacje i zrobił to tak, że nasze interesy są w tej umowie zabezpieczone. Pewnie niejednemu z nas szkoda pieniędzy na prawnika, ale nie myślmy o tym, jako o wydatku, ale o inwestycji. Im solidniejsza, bardziej szczegółowa i lepsza umowa tym później mniej problemów.

Zdecydowanie więc lepiej zainwestować w prawnika.