Jaki wybrać catering na przyjęcie komunijne?

Pierwsza komunia święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka, ale i rodziców. W tym dniu rodzice organizują przyjęcie dla całej rodziny, w czasie którego ochoczo zjadamy zarówno ciepłe posiłki, jak i słodkie desery na zimno. Niektórzy podejmują się organizacji przyjęcia komunijnego we własnym domu, a inni wybierają restaurację.

I tak samo niektórzy samodzielnie przygotowują posiłki, a inni wolą powierzyć to zadanie firmie cateringowej. Zamówienie cateringu na przyjęcia komunijne to nie tylko oszczędność czasu, ale i nerwów. Jak zatem wybrać odpowiedni catering na tego typu przyjęcie? Musi być przecież dostosowany do gust smakowych zarówno dzieci, jak i dorosłych!

Catering na przyjęcie komunijne – jaki wybrać?

Podstawowy catering na przyjęcie komunijne powinien składać się z przystawki, zupy, dania głównego, deseru, a czasem i z tortu.

Wybór dań na ten dzień może okazać się nieco problematyczne, szczególnie jeśli nie znamy preferencji smakowych każdego członka naszej rodziny. Najlepiej zatem wybrać sprawdzone potrawy i zadbać o to, by menu było nieco zróżnicowane. Z pewnością sprawdzą się dania powszechnie znane i lubiane – rosół z makaronem, pieczone ziemniaki i kotlet de volaille, a do tego różnorodne surówki.

Być może młodsi uczestnicy przyjęcia będą bardziej zadowoleni z domowych frytek i nuggetsów z kurczaka. Nie zapomnijmy również o paterze świeżych owoców (bananów, winogron, pomarańczy, jabłek) oraz słodkich przekąsek dla naszych gości. Głównym punktem przyjęcia może być tort!

Dobrym rozwiązaniem będzie zapewnienie dla dzieci przekąski w postaci zimnych lodów, do których możemy wykorzystać różnego rodzaju urządzenia do produkcji lodów.

Miejsce organizacji przyjęcia komunijnego

Gdzie najlepiej zorganizować przyjęcie komunijne i zamówić catering? Firmę cateringową możemy zamówić zarówno do naszego domu, jak i do wynajętej sali.

Przyjęcie w domu odciąża nas finansowo, ale wymaga odpowiedniego przygotowania pokoju i sprzątnięcia po całym przyjęciu. Wynajęta sala jest czasem większa niż salon w naszym domu czy mieszkaniu, dlatego bez problemu pomieści wszystkich gości. W takim przypadku nie musimy martwić się również zmywaniem naczyń czy przestawianiem mebli na swoje miejsce.