Elewacje suche

Elewacja domu to często ostatni etap budowy. Choć najpopularniejszym rodzajem elewacji wciąż pozostaje tynk, współczesne technologie wykorzystywane w branży budowniczej dają nam o wiele większe możliwości wyboru. Jeżeli nie chcemy, aby nasz dom był łudząco podobny do domów sąsiadów, możemy wykorzystać elewację suchą.

Mamy części zamienne koparek dostępne w dużych ilościach

Ten typ wykończenia montuje się na specjalnie zbudowanym ruszcie, wykonanym z drewna, aluminium lub metalu. Ze względu na cenę, najczęściej wykorzystuje się tu pierwszą opcję, jednak wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli chodzi już o same materiały wykończeniowe – najbardziej popularne to oblicówka winylowa, czyli siding oraz oblicówka drewniania – szalówka.

Pierwsza z nich stworzona jest z paneli PCV, które można zabarwić na najróżniejsze kolory, najczęściej pastelowe. Drugi typ suchej elewacji wykonuje się z desek: sosnowych, świerkowych, modrzewiowych lub z drewna egzotycznego. Podczas kładzenia suchej elewacji bardzo ważne jest, aby zadbać, by między ścianą a deskami lub panelami PCV nie zbierała się wilgoć.