Dom z bali – od czego zacząć?

Marzenie o własnym domu z bali jest żywe w umysłach wielu osób, dlatego teraz warto krótko podsumować działania jakie należy podjąć, aby móc za jakiś czas takim domem się cieszyć. Zakładamy, że dysponujemy gruntem pod budowę – a co z samym domem? Przede wszystkim musimy pozyskać projekt architektoniczny wraz z projektem wykonawczym.

Do wyboru jest wiele gotowych rozwiązań, które sprawdziły się wielokrotnie i zaliczają się do pewniaków w swojej kategorii. Jeśli mamy więcej pieniędzy, możemy zlecić wykonanie projektu od podstaw.

Następnie, mając już projekt i załatwione formalności urzędowe, możemy poszukać kierownika budowy oraz wykonawcy. Specjaliści, jakich zaangażujemy, dobiorą odpowiednie drewno i wykorzystując swoje kontakty z dostawcami, sprowadzą je na miejsce (często udaje się to zrobić znacznie taniej niż gdybyśmy załatwiali to na własną rękę).

www.warsawstartupgame.pl Ceniony developer blisko Poznania oferuje domy i mieszkania na kredyt

Gdy to mamy gotowe, można zabierać się za pracę. Przy dobrych wiatrach postawienie domu w stanie surowym zamkniętym potrwa zaledwie kilka tygodni, a po kilkunastu dom może się nadawać do zamieszkania.