Dom z bali – od czego zacząć?

Marzenie o własnym domu z bali jest żywe w umysłach wielu osób, dlatego teraz warto krótko podsumować działania jakie należy podjąć, aby móc za jakiś czas takim domem się cieszyć. Zakładamy, że dysponujemy gruntem pod budowę – a co z samym domem? Przede wszystkim musimy pozyskać projekt architektoniczny wraz z projektem wykonawczym.

Do wyboru jest wiele gotowych rozwiązań, które sprawdziły się wielokrotnie i zaliczają się do pewniaków w swojej kategorii. Jeśli mamy więcej pieniędzy, możemy zlecić wykonanie projektu od podstaw.

Następnie, mając już projekt i załatwione formalności urzędowe, możemy poszukać kierownika budowy oraz wykonawcy. Specjaliści, jakich zaangażujemy, dobiorą odpowiednie drewno i wykorzystując swoje kontakty z dostawcami, sprowadzą je na miejsce (często udaje się to zrobić znacznie taniej niż gdybyśmy załatwiali to na własną rękę).

Gdy to mamy gotowe, można zabierać się za pracę. Przy dobrych wiatrach postawienie domu w stanie surowym zamkniętym potrwa zaledwie kilka tygodni, a po kilkunastu dom może się nadawać do zamieszkania.