Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż jest specyficzną formą poprawiania urody, wykorzystywaną już od starożytności. Jak łatwo się domyślić, z biegiem lat ulegał kolejnym ulepszeniom i przekształceniom.

Właśnie dzięki wieloletnim próbom, dziś możemy cieszyć się efektami osiąganymi przez tę specyficzną technikę, jaką jest makijaż permanentny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to taka forma makijażu, którą wykonuje się na stałe.

Oczywiście, w tym przypadku „stałość” jest pojęciem dość względnym, gdyż trwa zwykle od dwóch do pięciu lat – tyle właśnie utrzymuje się wykonany na twarzy makijaż. Po upływie tego czasu lub pojawieniu się zauważalnych zmian, zabieg należy powtórzyć.

Nie da się ukryć, że jeśli za porównanie posłuży nam tradycyjny make-up, który zwykle wytrzymuje w nienaruszonym stanie zaledwie kilka godzin, efekt ten faktycznie można uznać za trwały. To właśnie tej trwałości makijaż permanentny zawdzięcza swoją nazwę.

Wykonanie permanentnego makijażu polega na wprowadzaniu pod skórę odpowiednich pigmentów, które wywołują na twarzy efekt podobny do tradycyjnego makijażu. Znacznie różni się jednak sposób jego nakładania – w przypadku makijażu permanentnego stosuje się metodę dość podobną do tatuowania.