Biustonosze usztywniane i półusztywniane

Dobrze dobrany biustonosz to zdecydowanie podstawa damskiej garderoby. Odpowiednio dopasowany stanik ładnie podnosi biust, sprawia, że piersi atrakcyjnie się prezentują, modeluje dekolt, a przy tym wszystkim jest komfortowy w noszeniu. Stanik musi mieć właściwy dla nas rozmiar (obwodu i miseczki), kształt i fason.

Źle dobrany będzie zniekształcał biust, powodował otarcia i krępację ruchów. Na rynku dostępne są przeróżne modele biustonoszy, dlatego nie powinno być problemów z wyborem tego odpowiedniego dla nas. Szczególną popularnością cieszą się przede wszystkim biustonosze usztywniane, ale biustonosze miękkie także znajdują swoich zwolenników.

Biustonosze usztywniane, czyli jakie?

Staniki usztywniane to biustonosze, które dobrze podtrzymują biust, sprawiając piersi pozostają jędrne i ładnie się prezentują. Wśród biustonoszy możemy wyróżnić:

  • Biustonosze usztywniane tradycyjne i gorseciarskie – wyposażone w fiszbiny, do noszenia na co dzień, dostępne w różnych modelach, takich jak push-up, balkonetka czy bardotka.
  • Biustonosze usztywniane termiczne – wyposażone w miseczki formowane termicznie, co pozwala na dokładniejsze dopasowanie biustu.

    Często mają kieszonki wszyte w miseczki, które pozwalają na włożenie dodatkowych wkładek.

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Mimo że biustonosze usztywniane dobrze podtrzymują biust, to źle dobrane nie będą spełniać swojego zadania. Tylko stanik w odpowiednim rozmiarze zapewni ładny wygląd piersi, a także komfort noszenia bielizny.

Zwróć uwagę przede wszystkim na rozmiar biustonosza – jego obwód i wielkość miseczek. Jeśli masz problem z doborem stanika, możesz skorzystać z usług brafitterki, ostatnio coraz bardziej popularnej.

Biustonosze półusztywniane

Na rynku dostępne są także biustonosze tylko połowicznie usztywniane.

Staniki półusztywniane, zwane semi-soft, stanowią połączenie dwóch typów – staników usztywnianych i miękkich. Ich dół jest sztywny, wyposażony najczęściej w fiszbiny, a górna miękka, wykonana z cienkiego materiału, bardzo często koronkowa, ozdobna. To dobry wybór dla pań, które chcą połączyć elegancję z komfortem noszenia.

Doskonałe dla kobiet, dla których całkowicie usztywniane biustonosze są zbyt twarde, a te pozbawione usztywnień – zbyt miękkie.