Bez makijażu ani rusz?

We współczesnych czasach coraz częściej jesteśmy niemal „bombardowani” przekazami medialnymi, z których atakują nas piękne kobiety i uwodzicielscy mężczyźni. Tego typu obrazy kreują nasze poczucie estetyki i w dużej mierze decydują o sposobie postrzegania ludzkiego piękna. Często stają się także swoistym wyznacznikiem tego, do czego dążymy, dbając o swój własny wygląd.

Między innymi ze względu na taki model świata, jaki kreują współczesne media, często nie wyobrażamy sobie nawet minuty życia bez makijażu. Jednocześnie śmieszą nas i przerażają historie kobiet, które nawet żyjąc w stałym związku, czasem połączonym węzłem małżeńskim, wstają codziennie przed partnerem, by zdążyć poprawić swoją urodę. O ile tego typu sytuację jeszcze wielu z nas uzna za przesadzone, o tyle fakt, że kobieta bez makijażu nie chce wyjść nawet do osiedlowego sklepu, nikogo już nie dziwi.

Dzisiejsze kobiety chcą wyglądać dobrze w każdej minucie swojego życia. Nie ma znaczenia, ile znajomych osób może je zobaczyć oraz jaki może mieć to wpływ na ich dalsze życie. Często zmagają się ze swoim pragnieniem piękna nawet w sytuacjach, w których na pozór mogłoby się wydawać, że kompletnie nie ma to sensu.