Betoniarnie przemysłowe na świecie

Budownictwo na wielką skalę rozwija się prężnie jako branża popularna nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. W związku z tym w wielu zakątkach Europy i innych kontynentów powstają przemysłowe wytwórnie materiałów budowlanych, takie jak np.

betoniarnie przemysłowe. Beton jest bowiem jednym z podstawowych i powszechnie wykorzystywanych w budownictwie materiałów.

Stanowi uniwersalny materiał używany nie tylko przy budowie domów, ale również znajduje zastosowanie w nowoczesnych dużych inwestycjach, jak budowa dróg i autostrad, estakad i mostów, a także tras komunikacji publicznej, np. torów tramwajowych i stacji metra.

Betoniarnie przemysłowe służą do masowej produkcji tego materiału, który następnie – po wymieszaniu składników – jest transportowany na miejsce budowy. W przypadku, gdy inwestycja realizowana jest w trudnych, niestandardowych warunkach, firmy produkujące i dystrybuujące beton dysponują wytwórniami mobilnymi, które pozwalają na przemysłowe wytwarzanie tego materiału na miejscu.